Сучасні технології зробили системи відеонагляду необхідним елементом для забезпечення безпеки в різних сферах: від житлових приміщень до великих комерційних об'єктів. Проте разом зі зростанням використання відеонагляду збільшується й ризик хакерських атак. Кібербезпека в системах відеонагляду 2023 року сягнула нових горизонтів. Щоб захистити інформацію та пристрої, що використовуються в системах відеонагляду, стає важливою задачею вдосконалення кібербезпеки. Розглянемо детальніше основні нововведення у цій галузі.
Метод шифрування даних
Свої послуги щодо застосування новітніх трендів в кібербезпеці відеонагляду пропонує інженерна компанія «Світ кабельних систем», де за посиланням ikscs.in.ua можна ознайомитися з повним переліком послуг. Всі спеціалісти – професіонали своєї справи, які мають великий досвід роботи, якісно й швидко виконують свою роботу.
Однією з нових можливостей захисту вашої інформації є спосіб шифрування даних у системах відеонагляду. Простими словами це означає, що дані про те, що знімає відеокамера, перетворюються в спеціальний код, який може розшифрувати лише той, у кого є правильний «ключ». Коли дані з відеокамери не шифруються, вони можуть бути перехоплені чи переглянуті кимось, хто не має на те права. Ця послуга допоможе в протидії витоку інформації в системах відеонагляду та унеможливить несанкціонований доступ до неї. Вам запропонують різні способи шифрування.
- Симетричне, в якому використовується один і той самий ключ для шифрування та розшифрування даних. Цей підхід, хоч і ефективний, але вимагає безпечного обміну ключем між відправником і отримувачем, щоб уникнути його перехоплення кіберзлочинцями.
- Асиметричне використовує два ключі: публічний і приватний. Перший використовується для шифрування даних, другий допоможе їх розшифрувати. Цей метод дозволяє безпечно обмінюватися публічним ключем без необхідності передачі приватного ключа.
- Гібридне шифрування комбінує два попередніх методи для оптимізації ефективності та безпеки. Зазвичай використовується для обміну симетричними ключами, зашифрованими асиметричним шляхом.
Таким чином цей спосіб захисту IP-камер від хакерських атак допомагає зберегти ваші відеодані в таємниці та убезпечує їх від зловмисників.
Блокчейн
Ще одним інноваційним способом є впровадження блокчейну у відеонагляд. Ця технологія необхідна для створення непереписаних та невідчутних записів відеоданих.
- Кожен відеофрагмент фіксується у блоку, який потім з'єднується з попередніми блоками, утворюючи ланцюг. Це робить неможливим внесення змін у попередні відеозаписи без виявлення змін та створення автоматичного сповіщення.
- Кожен відеокадр «підписується» за допомогою цифрового підпису, який заноситься в блокчейн. Це дозволяє перевірити, що відеопотік не був змінений з моменту його створення, забезпечуючи автентичність та цілісність відеоданих.
- Цей тренд також слугує системою управління доступом, де ключі та права управляння заносяться у блокчейн. Це ускладнює завдання зловмисників, які намагаються отримати несанкціонований доступ до системи відеонагляду. Застосування цього способу покращує точність та надійність систем розпізнавання обличчя та об'єктів.
- Ще однією з переваг є відсутність централізованого управління. Кожен вузол в мережі має однакові права та змогу перевіряти всі транзакції, що робить систему більш стійкою до атак та збільшує надійність.
Даний метод є достатньо дієвим в аналітиці поведінки в системах відеоспостереження.
Компанія «Світ кабельних систем» здійснює монтаж відеоспостереження швидко та якісно за найкращими цінами. Вам достатньо визначитися з тим способом, який ви обрали, й замовити послугу.
Двофакторна автентифікація та оновлення ПЗ
Ще одним важливим елементом розумного відеонагляду та його безпеки в захисті відеоархівів від несанкціонованого доступу є двофакторна аутентифікація для доступу до відеоархівів. Це процес перевірки особи, в якому використовуються два різних методи автентифікації. Зазвичай це є поєднання чогось, що ви знаєте (наприклад, пароль), і чогось, що ви маєте (наприклад, код з SMS або мобільний телефон). Таким чином, якщо пароль користувача вилучено чи викрадено, без додаткового фактора доступу (такого як смартфон) зловмисники не матимуть повного доступу до відеоархіву.
Ще одним кроком для захисту важливої інформації та уникнення несанкціонованого доступу є оновлення програмного забезпечення для систем відеонагляду. Регулярне оновлення ПЗ відеосистем для застосування останніх патчів безпеки та виправлень, виконання бекапу важливих відеоданих і системних налаштувань, проведення регулярного тестування безпеки систем відеонагляду допоможе вчасно реагувати на можливі кіберзагрози та їх уникати.
Запропонована ціна монтажу СКС від «Світу кабельних систем» порадує вас. Компанія використовує лише якісні матеріали й складові.
Ваш комментарий будет первым